Warto mieć konto w Internetowym Portalu Mieszkańców

Internetowy Portal Mieszkańców pozwala bardzo szybko i bez kolejek dowiedzieć się niemal wszystkiego o naszym mieszkaniu. Znajdziemy tam m.in. informacje o płatnościach, stanach wodomierzy czy metrażu konkretnego lokalu. Zakład Gospodarki Mieszkaniowej w Piekarach Śląskich zachęca do korzystania z dobrodziejstw portalu.

Dzięki Internetowemu Portalowi Mieszkańców już nie trzeba czekać na pisma od ZGM-u, czy osobiście udawać się do siedziby, dowiedzieć się wszystkiego o lokalu. Wystarczy wejść na stronę http://www.zgm-portal.piekary.pl/ i zalogować się indywidualną nazwą oraz hasłem, by wszystko mieć pod ręką.Nie trzeba nawet do tego komputera, wystarczy jakiekolwiek urządzenie z dostępem do internetu – np. bardzo popularny smartfon.

- Zachęcam wszystkich naszych mieszkańców do skorzystania z tej możliwości. To naprawdę fajne narzędzie pozwalające na kontrolowanie nie tylko swoich zobowiązań względem administracji, ale także na wymianę informacji. No i nigdy nie ma kolejek – zachęta Wioletta Bielawska, dyrektor Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej w Piekarach Śląskich.

Jednak zanim będziemy mogli skorzystać z udogodnień Portalu trzeba pofatygować się osobiście do siedziby ZGM-u lub jednego z Biur Obsługi Mieszkańców właśnie po to, by złożyć tam wniosek o nadanie nazwy użytkownika (zwanej też loginem) oraz indywidualnego hasła. Wkrótce po tym do naszych rąk zostanie dostarczona koperta z kompletem danych, Teraz już nic nie będzie stało na przeszkodzie, by sprawdzić, jakie opłaty zostały nam naliczone za mieszkanie, czy też by np. zgłosić jakąś sprawę administracji budynków.

- Po zalogowaniu się w Portalu, można uzyskać pełen wgląd w szczegóły umowy i rozliczeń z zarządcą. Portal daje użytkownikowi również możliwość podawania odczytów wodomierzy indywidualnych w okresie, w którym konserwatorzy dokonują spisu stanów wodomierzy. Portal podpowie, kto z pracowników administracji odpowiada za obsługę części zasobów lokalowych, w których znajduje się zajmowane przez nas mieszkanie, pozwoli wysłać dowolne zapytanie do administracji, da możliwość indywidualnego wprowadzenia odczytów mediów, posłuży jako internetowa tablica ogłoszeń pozwalając pracownikom ZGM informować użytkowników Portalu o wydarzeniach lub czynnościach administracyjno-obsługowych dotyczących ich lokali – wylicza Grzegorz Kwaśniewski, informatyk z piekarskiego ZGM-u.

Portal jest na bieżąco aktualizowany – informacje w nim dostępne można sprawdzać przez cały rok. Jak potwierdzają ankietowe badania wykonane przez ZGM – Portal pozwala skrócić czas potrzebny do sprawdzenia salda zajmowanego mieszkania do raptem kilku minut.

Drukuj

Zakład Gospodarki Mieszkaniowej

ul. Gen. Jerzego Ziętka 60
41-940 Piekary Śląskie

(32) 287-29-81
(32) 287-19-67
(32) 287-29-80
(32) 760-00-76

(32) 287-22-41
(32) 287-13-78
(+48) 609-170-609
(+48) 609-533-256

Administracje ADM1 oraz ADM2 znajdują się w budynku siedziby Dyrekcji, przy ul. Gen. Jerzego Ziętka 60.

Zakres działania Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej zapisany został w Statucie, który przyjęto na podstawie Uchwały Rady Miasta w Piekarach Śląskich Nr X/88/91 RM 21.02.1991r.

Poddomena zgm.piekary.pl została zarejestrowana nieodpłatnie na podstawie Zarządzenia Prezydenta Miasta Piekary Śląskie Nr ORo.0050.711.2012 z dnia 16 listopada 2012 r.

www.piekary.pl

2016-2020 Zakład Gospodarki Mieszkaniowej

Ten serwis korzysta z technologi cookies.

Pliki cookies są przechowywane przez Twoją przeglądarkę. Są one wykorzystywane dla zapewnienia funkcjonalności strony oraz zbierania statystyk odwiedzin wyłącznie na nasz użytek.

Zrozumiałem