Precyzyjne odczyty wodomierzy

Zakład Gospodarki Mieszkaniowej postawił na radiowy odczyt zużycia wody. Ma być dokładniejszy, a więc bardziej uczciwy wobec mieszkańców.

W ubiegłym roku ZGM rozpoczął wprowadzenie odczytów radiowych. Wysokiej klasy urządzenia do pomiarów zainstalowano na wewnętrznej instalacji .  Skąd decyzja by postawić na nowocześniejszy sprzęt? Bywało, że zużycie wody  na  wodomierzu głównym nie bilansowało się ze wskazaniem zużycia poszczególnych wodomierzy w budynku. Aby temu zaradzić Zakład Gospodarki Mieszkaniowej postawił na bardziej precyzyjne odczyty – radiowe, które redukują granicę błędu do minimum. Także dlatego, że umożliwiają odczyt zsynchronizowany – wszystkie wartości podliczane są w tym samym czasie, a nie z różnicą nawet do kilku dni, jak bywało dotychczas. Dodatkowo, odczyt radiowy nie wymaga wchodzenia do lokalu. Dzięki montażowi nowych urządzeń pełny monitoring zużycia wody stanie się możliwy.

- Prowadzimy działania dla dobra mieszkańców. Chcemy, żeby płacili wyłącznie za wodę, którą sami zużyją, a nie musieli pokrywać z własnej kieszeni różnic w odczycie głównego wodomierza – wyjaśnia Wioletta Bielawska, dyrektor ZGM.- Jesteśmy w trakcie podsumowań i rozliczania ubiegłego roku. Do końca kwietnia będziemy w stanie wytypować kolejne budynki do zamontowania wodomierzy z odczytem   radiowym   W pierwszej kolejności będą to te nieruchomości w których dochodzi do największych różnić przy bilansowaniu wodomierzy – dodaje.  Do tej pory odczyty radiowe udało się wprowadzić w 13 budynkach. Ogółem udało się zamontować blisko 800 wodomierzy nowego typu.

18.02.2016  został wprowadzony nowy regulamin rozliczania kosztów dostawy wody uwzględniający zmiany dotyczące sposobu rozliczania zużycia wody. Jest on dostępny na stronie internetowej ZGM  www.zgm.piekary.pl.

Publikacja „Przegląd Piekarski” marzec.

Drukuj